• Aktívna škola

• ZAPOJILI SME SA DO PILOTNÉHO PROJEKTU AKTÍVNA ŠKOLA

• Aktívna škola predstavuje komplexný prístup k pohybovým aktivitám na školách, ktoré realizuje škola pred, počas alebo po skončení vyučovania.
            Podstatou konceptu je pristupovať ku všetkým pohybovým a športovým aktivitám na škole ako k súboru príležitostí, ktoré reprezentujú Časti Aktívnej školy. Poznať mieru ich využívania a byť schopný reagovať na tento stav podniknutím krokov, pomôže zlepšiť kvalitu alebo kvantitu pohybu na škole.

aktivnaskola

Schéma Aktívnej školy

Tento prístup predstavuje novú kultúru prístupu škôl k pohybu na školách a zdravému životnému štýlu žiakov.

Cieľ pilotného projektu

Školy zapojené do pilotného projektu okrem naplnenia hlavného cieľa, a to je zvyšovanie kvality a kvantity pohybových aktivít na škole, budú významným prínosom pre MŠVVaŠ SR pri nastavovaní projektu do budúcna.

Časti Aktívnej školy