• Zelená škola

• Čo je Zelená škola

• je výchovno-vzdelávací program určený pre materské, základné, stredné a špeciálne školy, ktoré denne robia kroky na zníženie ekologickej stopy, robia, čo učia, učia inak a svojím konaním inšpirujú rodičov aj samosprávy. Cieľom programu je podpora školských komunít, ktoré vďaka vzájomnej spolupráci menia svoje environmentálne správanie, čím prispievajú k zmierneniu vplyvu školy na klimatické zmeny.

Od školského roka 2016/2017 sa stala ZŠ A. Sládkoviča súčasťou medzinárodného programu Zelená škola. Akčný plán školy bol spracovaný na dva roky 2016/2017 a 2017/2018. Zamerali sme sa na témy zeleň, ochranu prírody a zníženie odpadu. Vyvrcholením projektovej činnosti sa stala obnova zaniknutej školskej záhrady v duchu náučno-poznávacieho a relaxačno-oddychového areálu zameraného na všetkých päť ľudských zmyslov. Podarilo sa nám znížiť množstvo komunálneho odpadu a získať tak titul ZELENÁ ŠKOLA.

Keďže máme chuť stále  niečo zmeniť a máme množstvo nápadov a tvorivej energie, tak sme sa aj v roku 2019/2020 a 2020/2021 znovu zapojili do projektu.

NAŠA TÉMA:

ENERGIA