• Simeon opäť Majstrom Slovenska

• 27.11.2018 01:28
          • V Púchove sa 24.- 25.novembra 2018 konali Majstrovstvá Slovenskej republiky v bedmintone v kategórii pätnásťročných hráčov. Simeon Suchý, žiak športovej triedy, získal hetrik, keď sa stal Majstrom Slovenska v dvojhre, štvorhre aj v zmiešanej štvorhre.
          • Európsky týždeň boja proti drogám

• 26.11.2018 19:57
          • Tretí novembrový týždeň je vyhlásený ako Európsky týždeň boja proti drogám. V rámci tohto týždňa sa aj na našej škole uskutočnili  besedy s policajtom MsP Zvolen a sociálnou pracovníčkou CPPPa P Zvolen  na tému :  Prevencia užívania návykových látok ako aj nebezpečenstvo ich užívania.

• 26.11.2018 15:42
          • V októbri trieda 1.C prešla príjemnou zmenou. Rodičia detí zorganizovali brigádu a spoločne s pani učiteľkou triednou sa deťom postarali o krásne prekvapenie. Triedu pre svoje deti spoločnými silami vymaľovali, vyzdobili, opravili a upravili. A nielen to. Rodičia sa navzájom spoznali, maminky čo-to napiekli, a tak im práca išla odruky.

Chceme sa rodičom aj my touto cestou veľmi pekne poďakovať, že aj im záleží na tom, aby sa deti v škole cítili príjemne, aby sa učili v čistom a útulnom prostredí.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Vedenie školy

• Exkurzia v Hronseku

• 25.11.2018 10:28
          • KULTÚRNE PAMIATKY V HRONSEKU

V stredu 21.11.2018 sme zo školy išli vlakom do Hronseka. Bolo sychravo, ale neskôr sa rozvidnelo.

Prvú pamiatku nám predstavila pani farárka Anna Jakušová - drevený artikulárny kostol. Keď sme prišli ku kostolu, privítala nás a odomkla kostol. Začala nám rozprávať o histórii kostola, potom o podmienkach, ktoré sa museli dodržať pri jeho stavbe: musel byť postavený za jeden rok, nemohol mať vstup od dediny, nemohol mať vežu a musel byť celý z dreva. Neskôr nám ukázala orgán a žiaci si na ňom mohli zahrať. Nakoniec sme sa prešli po celom kostole.

Potom po nás prišiel starosta obce Miroslav Ostrihoň. Priviedol nás ku Vodnému hradu. Prišli sme na nádvorie, kde nám povedal o histórii hradu. Po jeho zaujímavých slovách sme vošli do krásnych vnútorných priestorov. Starosta nám prezradil, že po rekonštrukcii to bude menší hotel pre svadby, oslavy a výlety. Hrad má päť poschodí, na každom je chodba a dve veľké miestnosti. Najkrajšie poschodie je posledné (piate), lebo sú tam izby a starosta nás pustil do všetkých izieb. Všetci povedali,  že by tu chceli bývať.

Na týchto miestach sa natáčala rozprávka Johankino tajomstvo. Z Hronseka sme všetci odišli o niečo múdrejší.

Alexandra Kapustová, 7.B
            FOTOGALÉRIA

• Žiacka školská rada pripravuje

• 23.11.2018 00:31