• Športová trieda

• 2017/2018

• Školský rok 2017/2018

Žiaci športovej triedy sú v školskom roku 2017/2018 už žiakmi ôsmeho ročníka. Začínajú sa im školské, ale aj športové povinnosti.

Prvú športovú prípravu začali plávaním v našich kúpeľoch.

Simeon Suchý sa od 21.9. do 23.9. 2017 zúčastnil medzinárodného turnaja v bedmintone v Poľsku.
            V štvorhre sa umiestnil na 3.mieste.

Žiaci športovej triedy a žiaci, ktorí reprezentujú školu v športových súťažiach, sa od 25.9 do 29.9.2017 zúčastnili  športového sústredenia na Skalke pri Kremnici.

V okresnej súťaži školských družstiev v bedmintone v šk.roku 2017/2018 sa žiačky športovej triedy Hanka Zelinová, Dominika Ďurčíková  a Ema Štesková umiestnili na 1.mieste a postúpili do krajskej súťaže.

V okresnej súťaži školských družstiev v bedmintone chlapcov pre šk.rok 2017/2018 sa žiak športovej triedy Simeon Suchý so svojím bratom Andrejom umiestnil na 1.mieste. Postúpili do krajskej súťaže.
            Alex Išteneš so spoluhráčom Matejom Šoóšom zo 7.B triedy skončili na 2.mieste.

Po okresnej súťaži v bedmintone sa žiačky a žiaci športovej triedy museli doučiť slovenský jazyk. Pani učiteľka Čillíková im neodpustí zo slovenského jazyka nič. Veď sú už ôsmaci. Simeon má hlavu v smútku, ale nedá sa nič robiť. Škola je učenie a bedminton je hra. Anička Čekanová všetko riadi, aby to dobre dopadlo.

Žiaci športovej triedy sa zapájajú aj do podujatí, ktoré organizuje škola.

Dominika Ďurčíková, Hanka Zelinová, Ema Štesková a Simeon Suchý sa zúčastnili celoslovenského bedmintonového turnaja, ktorý sa uskutočnil 5.11.2017 v športovej hale v Sliači. Dosiahli pekné výsledky.

Na turnaji sa poctivo počas voľna učili zemepis. Pani učiteľka Lisičanová bude mať v pondel

ok radosť z ich odpovedí.

Dňa 6.11.2017 sa žiaci 8.A triedy zúčastnili workshopu na tému Deti na nete pod vedením p. Jánošovej z CPPPaP Banská Bystrica .

V krajskej súťaži školských družstiev v bedmintone reprezentovali okres Zvolen  žiačky a žiaci  našej ZŠ: Dominika Ďurčíková, Hanka Zelinová, Sarah Suchá, Ema Štesková, Andrej Suchý, Simeon Suchý a Tomáš Fajčík.

Dievčatá sa umiestnili na 2.mieste. Chlapci sa stali majstrami kraja a postúpili na Majstrovstvá Slovenska, ktoré sa uskutočnia 10. - 11. apríla 2018 v Liptovskom Mikuláši. Srdečne blahoželáme

Simeon Suchý bol zaradený do reprezentácie Slovenska 15- ročných hráčov a  zúčastnil sa na MAJSTROVSTVÁCH EURÓPY v bedmintone, ktoré sa uskutočnili v meste Kazaň v Rusku.

V  Liptovskom Mikuláši sa dňa 10.-11.4.2018 konali Majstrovstvá Slovenska školských družstiev v bedmintone žiakov. Žiaci športovej triedy Tomáš Fajčík, Simeon Suchý sa v okresnom, regionálnom a krajskom kole umiestnili na 1.mieste a postúpili do celoslovenského kola a stali sa Majstrami Slovenska v bedmintone školských družstiev pre školský rok 2017/2018.