• Finančná gramotnosť na našej škole

• 14.12.2021 08:28
        • V tomto školskom roku sa žiaci 6.A a 6.C triedy zapojili do programu finančnej gramotnosti JA a peniaze, ktorý je pod záštitou Junior Achievement Slovensko. Cieľom programu je naučiť žiakov orientovať sa v základných pojmoch z oblasti finančnej gramotnosti a osvojiť si základné zručnosti pre efektívne riadenie a plánovanie svojej finančnej budúcnosti.

• Žiaci na hodinách matematiky pracujú s pracovným zošitom, v ktorom sa prostredníctvom ústrednej postavy Filipa a jeho rodiny oboznámia s finančnou gramotnosťou. Pracovný zošit je rozdelený na 7 častí, pričom všetky kapitoly sú v súlade s Národným štandardom finančnej gramotnosti.
          1. kapitola - Peniaze
          2. kapitola - Príjmy a výdavky
          3. kapitola - Hospodárenie v domácnosti
          4. kapitola - Banka ako správca peňazí
          5. kapitola - Ako platíme
          6. kapitola - Zadlžíme sa?
          7. kapitola - Riziko a poistenie
          Okrem práce s pracovnými zošitmi, žiaci počas hodín matematiky navrhovali platidlo budúcnosti a veľa sa o danej téme rozprávame.
          Vďaka programu sme získali knihy  Bitcoinové peniaze, ktoré si postupne v triede čítame aj počas prestávok. Keďže táto téma je zaujímavá a aktuálna, pre všetkých žiakov školy sú v januári pripravené bezplatné webináre na tému  - Prečo Bitcoin vznikol, jeho vlastnosti, mýty o Bitcoine a kvíz na záver :)