• Naši druháci sa potešili seniorov

• 22.12.2021 08:20
        • Predvianočný čas je vynikajúcou príležitosťou prepojiť inštitúcie, generácie, ale hlavne ľudí v zmysluplnej spolupráci. Zvlášť, keď takáto spolupráca prinesie radosť i úžitok.
        • Druháci z 2.B sa zapojili vďaka šikovným rodičom z tejto triedy do spolupráce s Banskobystrickým samosprávnym krajom a stovkami ďalších žiakov a v milom projekte prichystali prekvapenie pre seniorov, ktorí sú často na Vianoce osamelí, nemajú nikoho, kto by si na nich spomenul alebo im aspoň napísal vianočný pozdrav.
          Tejto úlohy sa teda ujali aj naši žiaci a celý jeden deň písali listy seniorom, vlastnoručne ich ilustrovali množstvom vianočných motívov a nabili ich láskou a vianočnou atmosférou.
          Vďaka vydarenej spolupráci sa však nebudú tešiť len osamelí seniori, ale kopec radosti zažili aj spomínaní druháci, keď si pod stromčekom v triede našli 17.12. ohromný megadarček plný plyšákov od BBSK.
          Ako však deti povedali, najväčšou odmenou pre ne bolo, že mohli potešiť a povzbudiť dedkov a babičky, dať im nádej, že aj počas týchto Vianoc na nich niekto myslí.

Christmas vector created by freepik - www.freepik.com

Photo by Tim Kilby on Unsplash