• Prečo mám rád slovenčinu, prečo mám rád Slovensko 2021

• 16.02.2022 10:04
        • Prečo mám rád slovenčinu, prečo mám rád Slovensko je celoštátna súťaž žiakov základných a stredných škôl v písaní slohových prác, ktorá si kladie za cieľ podchytiť, rozvíjať a prehlbovať záujem detí a mládeže o materinskú reč a umožniť im vyjadriť vzťah k slovenčine a Slovensku.
        • Vyhlasovateľmi a usporiadateľmi regionálneho kola súťaže sú Krajská knižnica Ľ. Štúra vo Zvolene, Mesto Zvolen, CVČ Domino Zvolen, PPOS Zvolen a Miestny odbor MS Zvolen.
          V tomto roku sa naša škola opäť zapojila do súťaže a odoslala dvanásť súťažných prác. Do literárnej súťaže sa prihlásilo šesť základných škôl nášho regiónu. Spolu bolo zaregistrovaných 48 žiackych prác, 13 v prvej kategórii a 35 v druhej kategórii. V druhej kategórii 2. stupňa, do ktorej boli práce žiakov našej školy zaslané, bolo ocenených šesť prác. Medzi úspešných patrí aj naša žiačka piateho ročníka Dominika Dinová s prácou Tri oriešky pre Slovensko pod vedením Mgr. Kataríny Krutej, učiteľky SJL.
          Práce ocenených žiakov z regionálneho kola budú tak ako každý rok zaslané do celoštátnej súťaže, ktorá prebieha každoročne v mesiaci júni v Nových Zámkoch a jej hlavným vyhlasovateľom a gestorom je MŠ SR.
          Organizátor zároveň ocenil všetky školy, ktoré sa do súťaže zapojili.

Keďže momentálna ťažká situácia nedovoľuje organizovať spoločenské podujatia, vyhodnotenie sa uskutočnilo online formou, ktoré si môžete pozrieť a vypočuť na priloženom linku.