• SPELLING BEE – Súťaž v hláskovaní v anglickom jazyku

• 14.03.2022 20:52
        • Začiatkom februára 2022 sa na našej škole opäť uskutočnilo školské kolo súťaže v hláskovaní v anglickom jazyku pod názvom Spelling bee. Zmerali si v nej sily a šikovnosť žiaci 4. ročníka.
        • Súťaž bola rozdelená do troch kôl. V prvom kole si každý žiak vytiahol z vrecúška päť anglických slov, ktoré musel najprv prečítať a následne správne vyhláskovať. Druhé kolo bolo náročnejšie. V ňom si žiaci vytiahli po päť slovenských slov, ktoré museli najprv preložiť do anglického jazyka a potom správne vyhláskovať. V treťom kole mohli prezentovať svoju šikovnosť, vedomosti a najmä rýchlosť, pretože ich úlohou bolo vyhláskovať správne čo najviac anglických slov počas jednej minúty.
          Žiaci boli veľmi šikovní a hláskovanie im išlo výborne. Svedčí o tom aj umiestnenie na prvých troch miestach:
          1. miesto – Lukáš Plencner (4.B)
          2. miesto – Júlia Lacková (4.A)
          3. miesto – Filip Klimo (4.B)
                                Sofia Grígerová (4.B)
                                Patrik Petrus (4.A)
          Srdečne blahoželáme a tešíme na ďalších šikovných žiakov opäť o rok.
          Mgr. Martina Fülöpová