• Logická olympiáda - 10. ročník

• 29.03.2022 07:33
        • Nadaným a talentovaným žiakom sa venuje v našej škole veľká pozornosť. Zúčastňujú sa rôznych akcií v rámci našich projektov (Erasmus +/ eTwinning...), reprezentujú školu v súťažiach a iných podujatiach. Patrí medzi ne aj Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným.
        • Súčasťou projektu je matematická súťaž pre nadaných žiakov.
          V dňoch 15.3. a 23.3. sa v našej škole uskutočnilo školské kolo 10. ročníka Logickej olympiády. Zúčastnili sa ho žiaci z 1. a 2.stupňa. Logická olympiáda je celoslovenská súťaž pre nadaných matematikov v základných školách a 8 - ročných gymnáziách. Preverí zručnosti žiakov v matematickom úsudku, logickom a verbálnom myslení. Prebieha pravidelne už od roku 2013. Úspešní riešitelia - víťazi školského kola postupujú do celoslovenského finálového kola, ktoré sa uskutoční v Prešove. Neoddeliteľnou súčasťou finále je stretnutie nadaných detí z celého Slovenska – Večer talentov. Stať sa úspešným riešiteľom Logickej olympiády je náročná úloha. V tomto roku sa to podarilo týmto našim žiakom:

Kategória A (1. – 4. ročník): Sanitrár Martin (4. ročník)

Sztelo Viktor ( 3. ročník)

Kucbelová Karin ( 4. ročník)

Marenčák Jakub ( 3. ročník)

Bibová Amália ( 3. ročník)

Kategória B (5. – 9. ročník): Palečka Andrej (6. ročník)

Kurtík Lukáš (7. ročník)

Filipková Terézia ( 6. ročník)

Kavčiak Leo (6. ročník)

Nákonechnyi Mikhailo ( 7. ročník)

Michalec Matúš (7. ročník)

Pokorádi Matúš (7. ročník)

Ivanič Robin (7. ročník)

Kujanová Lenka (7. ročník)

V celoslovenskom finále budú našu školu reprezentovať : Martin Sanitrár, Viktor Sztelo, Andrej Palečka, Lukáš Kurtík. Srdečne blahoželáme!

FOTOALBUM - Logická olympiáda -10. ročník