• Konferencia DOBROVOĽNÍCTVO AKO VZDELÁVACIA PRÍLEŽITOSŤ

• 03.04.2022 21:22
        • 23.-24. marca sa pani učiteľka A. Lisičanová zúčastnila na konferencii DOBROVOĽNÍCTVO AKO VZDELÁVACIA PRÍLEŽITOSŤ - SERVICE LEARNING V PRÁCI S MLÁDEŽOU A V ŠKOLÁCH.
        • Na tomto podujatí sa okrem iného udeľovali dodatočne ocenenia za roky 2020 a 2021 s názvom Angažovaná škola - národná cena za service learningový projekt. Tri Roots & Shoots školy, ktoré získali toto ocenenie sú: 1. ZS Zemianska Olča 2. Základná škola Andreja Sládkoviča Sliač 3. ZŠ J. Thurzu. Platforma dobrovoľníckych centier a organizácií spustila v roku 2020 národné oceňovanie Angažovaná škola, ktoré pripravuje pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu. Oceňovanie s názvom Angažovaná škola - národná cena za service learningový projekt je zamerané na zdôraznenie a ocenenie práce materských, základných a stredných škôl, ktoré realizujú service learningové projekty, podporujú aktívne občianstvo mládeže a realizujú aktivity v prospech komunity, ktorými dosahujú vzdelávacie ciele. Všetkým školám, ktoré sa kvalitou svojich projektov dostanú medzi finalistov oceňovania, je udelená oficiálna značka Angažovaná škola, víťazi spomedzi finalistov získavajú zlatú značku Angažovaná škola - víťaz. Service learning je vyučovacia a učebná stratégia, ktorá spája zmysluplnú dobrovoľnícku službu v komunite so vzdelávaním a reflexiou. Teoretická príprava v škole je prepojená so získavaním praktických skúseností. Pridanou hodnotou service learningu je, že okrem vlastného rozvoja umožňuje pomôcť iným v ich prirodzenom prostredí. Ide o prvú cenu tohto typu, ktorá chce zviditeľniť a zdôrazniť význam práce vzdelávacích inštitúcií využívajúcich stratégiu service learning na podporu zapájania žiakov a žiačok do aktivít občianskej spoločnosti. Táto stratégia využíva poznatky a zručnosti, ktoré žiaci a žiačky získavajú počas svojho štúdia na identifikáciu problémov trápiacich komunitu, v ktorej škola pôsobí, a aplikáciu riešení týchto problémov. Gratulujeme všetkým oceneným!