• Matematické súťaže v školskom roku 2017/218

• 25.06.2018 19:40
        • Žiaci našej školy si rozvíjali matematické myslenie nielen v matematickej olympiáde a Pytagoriáde, ale aj v rôznych ďalších matematických súťažiach. K nim patrí súťaž Matematický klokan (výsledky súťaže sme už uverejnili), Genius Logicus a MAKS .

• GENIUS LOGICUS

Je to  jednokolová medzinárodná súťaž logických úloh a hlavolamov.

Z celkového počtu 28 súťažiacich viac ako  polovica žiakov (prevažne 1. stupňa) získala titul „VYNIKAJÚCI MEDZINÁRODNÝ RIEŠITEĽ“.

Titul „VYNIKAJÚCI MEDZINÁRODNÝ RIEŠITEĽ“ získali žiaci:

100% úspešnosť dosiahli žiaci:  R.Kamoďová , M.Kamoďa, D.Bajčiová, M.Cejzlová, M.Kucbel, A.Palečka, A.Popunda, M.Uhrín

95 % úspešnosť dosiahli žiaci: H.Teremová, D.Bačková, M.Fajčík, R.Ivanič, F.Olajec, T.Piačeková, J.Soukup

Titul „VYNIKAJÚCI RIEŠITEĽ“ získali žiaci (do 83 % úspešnosť):

V.Výbošteková, P.Kasášová, M.Mazúchová, E.Martinčíková, M.Martinčík, L.Kuzmová, L.Kuajnová, L.Soukup, L.Pichová, M.Pecha, M.Filkus, R.Demo, ,  L.Novák

MAKS

Je to celoslovenská korešpondenčná súťaž náročnejších matematických úloh.

V školskom roku 2017/2018 sa do korešpondenčnej súťaže MAKS zapojili P. Plachý, M. Chovanec, J. Rievaj z 5.B a P. Kasášová a A. Béreš z 6.A triedy. Ocenení diplomom a vecnou cenou boli žiaci P. Plachý (55.miesto v kraji), M. Chovanec (73. m. v kraji) a P. Kasášová (67. m. v kraji) .

Všetkým súťažiacim ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy.