• Jesenné knihobranie

• 23.10.2018 20:17
        • 19. a 22. októbra sa v našej škole  už po tretíkrát uskutočnilo „ Jesenné knihobranie“  – burza (ne)potrebných kníh.
          Každý žiak mal možnosť priniesť niekoľko zaujímavých kníh, ktoré vo svojej knižnici nepotrebuje a rád by ich venoval niekomu ďalšiemu.
        • V tomto ročníku sa takto podarilo zozbierať spolu 398 kusov kníh za celú školu, z ktorých si väčšina našla svojho nového majiteľa za symbolickú sumu 0,50 – 2 EUR. Výťažok z podujatia 150,76 EUR bude použitý na nákup nových kníh do školskej knižnice pre našich žiakov. Najviac kníh za celú školu vyzbierala 6.B trieda a to vďaka žiačke Bianke Bohušovej, ktorá priniesla až neuveriteľných 100 kníh. Celkové výsledky zbierky sú nasledovné:

1. stupeň
          1. miesto 1. A  - 65 kníh
          2. miesto 1.B  - 30 ks kníh
                             1.C -  30 ks kníh
          3. miesto 3.A  - 24 ks kníh

2. stupeň
           1. miesto 6. B  - 100 ks kníh
           2. miesto  6.A  - 24 ks kníh
           3.  miesto  5.A  - 14 ks kníh

Najštedrejší jednotlivci:

1. stupeň – Michal Šiagi (1.A) = 14 kníh
                2. stupeň -  Bianka Bohušová (6. B) = 100 kníh

Ďakujeme nielen všetkým zapojeným žiakom, ale aj 7.B triede, ktorá bola nápomocná pri organizovaní akcie a učiteľom za spropagovanie tohto zaujímavého podujatia, ktoré vo významnej miere prispieva k zvyšovaniu čitateľskej gramotnosti.

Koordinátorky podujatia: Mgr. Eva Lichá, Mgr. Martina Fülöpová