• Prečo mám rád slovenčinu, prečo mám rád Slovensko 2018

• 11.12.2018 22:05
        • Dňa 06.12.2018 sa v priestoroch študovne Krajskej vedeckej knižnice Ľ. Štúra vo Zvolene konalo vyhodnotenie 25. ročníka regionálnej súťaže Prečo mám rád slovenčinu, prečo mám rád Slovensko.
        • Do literárnej súťaže sa zapojila väčšina základných škôl nášho regiónu. Spolu bolo zaregistrovaných 91 žiackych prác. Z našej školy boli v silnej konkurencii spomedzi pätnástich úspešných ocenení traja žiaci: Matúš Fajčík zo 4. A triedy, Alexandra Georgievová z 5. A triedy a Tomáš Janešík z 8. A triedy.
          V príjemnej atmosfére boli súťažiaci po krátkom kultúrnom programe odmenení a všetky víťazné práce si prítomní na slávnosti mali  možnosť vypočuť. Zúčastnených žiakov aj pedagógov okrem ceny a diplomu prekvapil aj milý vecný darček.
          Na záver boli ocenené tri základné školy nášho regiónu, ktoré sa dlhé roky do súťaže najaktívnejšie zapájajú, medzi nimi aj Základná škola A. Sládkoviča Sliač. Naša škola sa dosiaľ zapojila do každého ročníka a zakaždým zožala úspechy v podobe ocenených prác. Viackrát sa naše literárne práce prebojovali na tie najvyššie miesta a ocenené boli prezidentom republiky na slávnostnom vyhodnotení v Nových Zámkoch, kde súťaž zvykne každoročne v mesiaci júni vrcholiť. K takémuto úspechu držíme palce súťažiacim aj v tomto ročníku a pani učiteľke Henešovej a Krutej ďakujeme za prípravu žiakov.