• Klíma nás spája

• 02.02.2019 01:20
        • Meniaca sa klíma neobchádza ani Slovensko. Mnohé školy už realizujú aktivity na jej zmiernenie. Naše „zelenoškolské“ aktivity nadobúdajú nové rozmery aj vďaka projektom.
        • Reagovali sme na grantovú výzvu a dostali sme sa medzi 10 škôl z celého Slovenska, ktoré budú do konca školského roka realizovať vo svojich areáloch opatrenia proti klimatickým zmenám
          Realizátorom projektu „Klíma nás spája“ je CEEV Živica s finančnou podporou dm drogerie markt.
          Čo získa zapojená škola?
          •    Grant v maximálnej výške 1000 EUR na realizáciu vybraného adaptačného opatrenia
          •   Trojdňový kurz vo Vzdelávacom centre Zaježová s tematikou adaptačných opatrení, rovesníckeho vzdelávania a tvorby EVP pre jedného pedagóga a dvoch žiakov z každej školy
          •    Konzultácie s odborníkmi na adaptačné opatrenia
          •    Pomoc s medializáciou projektu
          •    Metodickú a odbornú podporu v dobe trvania projektu
          Aby nás téma nezaskočila, rovnými nohami sme vhupli do vzdelávania. 12.-14. novembra 2018 vo vzdelávacom centre Zaježová, sme sa venovali téme klimatických zmien. Veľa sa rozprávali, súťažili, hrali, prezentovali, navrhovali. Na jar začneme s novinkami v našej školskej záhrade, ktoré sa budú týkať budovania „Dažďovej záhrady“.

FOTOALBUM - Klíma nás spája