• "S chladnou hlavou na cesty"

• 12.03.2019 20:35
        • Dňa 20.02.2019 sa v Krajskej knižnici Ľudovíta Štúra vo Zvolene konal vedomostný kvíz spojený s prednáškou  „S chladnou  hlavou  na cesty“.
        • Podujatie pripravené učiteľmi i žiakmi Strednej priemyselnej školy dopravnej a tímom  „Team Level Up“ bolo určené pre žiakov základných škôl. Preveriť svoje znalosti a zároveň dozvedieť sa niečo nové z problematiky bezpečnosti v doprave sa odhodlali aj dva súťažné tímy z našej školy. Tím žiakov ôsmeho ročníka bol v zložení Dávid Hudoba 8.B, Tomáš Protus 8.A, Samuel Škombár 8.A , tím žiakov deviateho ročníka zase v zložení  Jakub Beňo 9.B, Tomáš Siakeľ 9.B a Tomáš Trnka 9.B. Žiaci zo škôl okresu Zvolen si na začiatku „zmerali“ vedomosti v kvíze zameranom  na bezpečnosť v doprave a riešenia problémových situácií v doprave. Po kvíze nasledovala veľmi poučná prednáška spojená s video ukážkami reálnych  nehôd, animácií i nárazových  testov, kde sa žiakom vysvetlili všetky správne odpovede z kvízu. Tím žiakov 9. ročníka našej školy sa umiestnil spomedzi 11 tímov na chvályhodnom 2. mieste. Úspešným žiakom, ktorí si z tohto podujatia odniesli zaujímavé ceny od sponzorov projektu, blahoželáme.