• Modrý gombík

• 10.05.2019 07:39
        • Žiacka školská rada pri ZŠ Andreja Sládkoviča v Sliači sa zapojila do  celoslovenskej zbierky MODRÝ GOMBÍK.
          Účel zbierky: pomoc deťom na východnej Ukrajine.

• Výnos tohtoročnej zbierky bude venovaný deťom na východnej Ukrajine, ktoré už 6. rok žijú vo vojnovom konflikte. UNICEF pomáha na Východnej Ukrajine od začiatku konfliktu.Zabezpečuje lieky, vodu, hygienické balíčky, potraviny, opravuje vojnou zničené školy a domy, školí deti, aby sa vyhýbali miestam, kde sa nachádzajú míny. 6 rokov konfliktu je veľmi dlhá doba, mnohé deti sa už narodili do vojny, nevedia, čo je pokojné detstvo bez neustáleho zvuku ostreľovania, bezstarostného chodenia do školy a naháňania sa po vonku.

Spôsob zbierky: do pokladničiek v škole/v uliciach. Výnos bude zaslaný na účet.

Trvanie zbierky do pokladničiek: 13. – 26. 5. 2019  v škole.
          Svojím príspevkom môžete prispieť aj  do pokladničiek našim dobrovoľníkom – žiakom , ktorých môžete stretnúť v meste Sliač v utorok  14. 5. 2019 v dopoludňajších hodinách.  Obaja dobrovoľníci majú oblečené tričko UNICEF a sú riadne označení menovkou UNICEF. Jeden dobrovoľník drží pokladničku.

DETI NA UKRAJINE NAŠU POMOC STÁLE POTREBUJÚ. POMÔŽTE IM SVOJÍM PRÍSPEVKOM.

10. Pribeh Saše dievčatka z plagátu