• Tvorivé písanie

• 06.06.2019 10:56
        • Školský rok 2018/2019 bol v oblasti tvorivého písania pre našu školu znovu veľmi úspešný. Zapojili sme sa do mnohých literárnych súťaží. Práce boli ocenené v celoslovenských súťažiach Prečo mám rád slovenčinu, prečo mám rád Slovensko, Galéria talentov, v regionálnej súťaži Literárny Zvolen a v súťaži Úcta k starším, ktorú organizovalo mesto Sliač.
          Časopis Literárne rozlety obsahuje najúspešnejšie ocenené umelecké práce šikovných žiakov našej školy.
        • Okrem toho, že žiacke práce sú zasielané na mnohé súťaže, pravidelne sú počas roka uverejňované vo vestibuloch školy na nástenných časopisoch Rozlety a Tvorožník.
          Podchytením v tejto oblasti sa v žiakoch rozvíja ich talent aj čitateľská gramotnosť, lebo ak človek sám umelecky tvorí, lepšie chápe zmysel a poslanie literárnych diel.
          Titulnú stranu časopisu pred viacerými rokmi vytvorila naša šikovná bývalá žiačka Dominika Michaláková, ktorej počítačové umelecké práce boli v školskom roku 2012/2013 ocenené na medzinárodnej súťaži Pod modrou oblohou.
          Ponúkame Vám kúsok umeleckého slova a zaujímavé príbehy očami našich mladých umelcov.

Mgr. Katarína Krutá

Literárne ROZLETY