• Jesenné knihobranie - vyhodnotenie

• 05.11.2019 15:54

• 24. a 25. októbra 2019 sa v našej škole uskutočnil už 4. ročník burzy (ne)potrebných kníh    "Jesenné knihobranie“
          Každý žiak mal možnosť priniesť niekoľko zaujímavých kníh, ktoré vo svojej knižnici nepotrebuje a rád by ich venoval niekomu ďalšiemu. V tomto ročníku sa takto podarilo zozbierať spolu 499 kusov kníh za celú školu, z ktorých si väčšina našla svojho nového majiteľa za symbolickú sumu 0,50 – 2 EUR.
        • Výťažok z podujatia 185,50 EUR bude použitý na nákup nových kníh do školskej knižnice pre našich žiakov. Najviac kníh za celú školu vyzbierala 2.B trieda. Celkové výsledky zbierky sú nasledovné:

1. stupeň
          1. miesto 2.B  - 78 ks kníh
          2 . miesto 3.A  - 65 ks kníh
          3. miesto 1.B  - 63 ks kníh

2. stupeň
          1. miesto 5.A  - 31 ks kníh
          2.  miesto  5.B  - 24 ks kníh
          3.  miesto  9.B  - 16 ks kníh

Najštedrejší jednotlivci:

1. stupeň –  Sanitrár Ján (2.B) -  33 kníh
                                     Sanitrár Martin (2.C)  - 33 kníh
                                     Kučmin Michal (1.B) – 19 kníh
                                     Komáromyová Melinda (3.A) – 17 kníh

2. stupeň – Martinčíková Eliška (5.A) – 14 kníh
                                     Strapková Natália (7.B) – 13 kníh
                                     Hudobová Laura ( 9.B) – 9 kníh

Ďakujeme nielen všetkým zapojeným žiakom, ale aj 4.A triede, ktorá pomohla pri príprave akcie a  8.B triede, z ktorej osem žiakov zabezpečilo samotný predaj kníh. Zároveň ďakujeme aj vyučujúcim za spropagovanie tohto zaujímavého podujatia, ktoré vo významnej miere prispieva k zvyšovaniu čitateľskej gramotnosti.
                                                              Koordinátorky podujatia: Mgr. Eva Lichá, Mgr. Katarína Krutá