• Hviezdoslavov Kubín - 2. a 3. kategória - školské kolo

• 18.02.2020 23:42
        • Žiaci  5.– 9. ročníka, víťazi triednych kôl,  sa dnes popasovali s umeleckým prednesom v školskom kole súťaže Hviezdoslavov Kubín - 2. a 3. kategória.  Odborná porota, ktorú tvorili vyučujúce slovenského jazyka –
        • Mgr. Katarína Krutá, Mgr. Elena Plichtová, Mgr. Martina Fülöpová a Mgr. Alena Henešová, pozorne vnímala nielen rečový prejav recitátorov, ale aj prezentované emócie i kontakt s publikom. Vypočula si  pekné básne i ukážky z prozaických diel. Recitátori ukázali svoje kvality a všetci zúčastnení zažili príjemné chvíle.  Výber víťazov bol náročný, ale nakoniec porota rozhodla takto:

Poézia

II. kategória

1. miesto:      Júlia Kosturjaková
          2. miesto:     Aneta Jarotová
          3. miesto:     Bruno Dokoupil

III. kategória

1. miesto:     Nikola Kosturjaková
          2. miesto:    Vanesa Stuhlová
          3. miesto:    Sofia Urdová

Próza

II. kategória

1. miesto:     Dorota Bačková
          2. miesto:    Ema Volková

III. kategória

1. miesto:     Vanda Výbošteková
          2. miesto:    Peter Plachý
          3. miesto:    Bianka Michalcová, Marína Černeková

Ďakujeme všetkým žiakom, ktorí súťažili v školskom kole. Víťazom blahoželáme. V okresnom kole súťaže Hviezdoslavov Kubín nás budú reprezentovať Júlia Kosturjaková, Dorota Bačková, Nikola Kosturjaková a Vanda Výbošteková. Vyučujúcim slovenského jazyka ďakujeme za prípravu žiakov.

FOTOALBUM Hviezdoslavov Kubín 2. a 3. kat.