• Svetový deň Zeme 22. apríl

• 23.04.2020 01:24
        •  Žiaden človek by nemal stáť pomimo životného prostredia, pretože každý z nás je časťou prírodného sveta. Všetci sme závislí na životnom prostredí a ono závisí od nás. Každý z nás by si mal začať pripúšťať osobnú zodpovednosť za ochranu životného prostredia.
        • Prečo deň Zeme? Deň Zeme je najmenej jeden z 365 dní v roku, kedy sa pozornosť ľudí obracia k environmentálnej situácii. Jednotlivci, skupiny a organizácie sa zjednotili v tento deň k svojmu spoločnému záujmu o planétu Zem. Pozornosť verejnosti sa sústreďuje na spôsoby, akými ľudské správanie ovplyvňuje naše spoločné životné prostredie. Ľudia si uvedomujú potrebu ochrany planéty zmenou svojho vlastného konania.

ONLINE VÝZVA: DEŇ ZEME SO STREDOSLOVENSKÝM MÚZEOM

Keďže nám súčasné okolnosti nedovoľujú usporiadať spoločné organizované podujatie v prírode, pripravili sme online výzvu, do ktorej sa môžeme zapojiť všetci spoločne.
          Podmienky výzvy:
          Vyhotoviť jeden produkt v rámci recyklácie oblečenia

Do tejto výzvy sa zapojili žiaci z druhého stupňa  v rámci predmetu výtvarná výchova - pracovali doma. Cením si snahu, usilovnosť, zručnosť a kreativitu, ktorú žiaci využili pri tvorbe svojich prác.
                                                                                                                           O.Vonkomerová

FOTOALBUM