• Európsky kvíz o peniazoch

• 30.03.2021 15:27
        • Žiaci našej školy – Alica Diošiová 8.A, Sofia Urdová 9.B a Adam Zauška 8.B reprezentovali našu školu v celoslovenskom kole súťaže Európsky kvíz o peniazoch, ktoré sa konalo 25.3.2021.
        • Táto súťaž je  zameraná na zlepšenie finančnej gramotnosti 13 až 15-ročných žiakov a študentov hravou a zábavnou formou. Európsky kvíz o peniazoch sa hrá na platforme Kahoot!
          Úlohou žiakov bolo vopred si preštudovať  50 strán textu, úloh a rôznych zadaní. Počas súťaže museli správne a hlavne pohotovo vybrať spomedzi 4 odpovedí tú správnu.
          Kvíz je súčasťou Európskeho týždňa financií (22.-26. marec 2021), každoročnej iniciatívy, ktorú organizujú národné bankové asociácie koordinované Európskou bankovou federáciou na podporu finančného vzdelávania v celej Európe. Každoročne sa počas jedného marcového týždňa konajú vo viac ako 30 krajinách stovky aktivít na podporu finančnej gramotnosti v Európe. U nás na Slovensku kvíz organizuje Slovenská banková asociácia v spolupráci s Nadáciou pre deti Slovenska.

Žiakom ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy v celoslovenskej súťaži.