• Pomoc chutí po arašidoch

• Vážení rodičia, kolegovia a žiaci,
              tento rok oslavuje UNICEF 75. narodeniny a na počesť tohto výročia  si pre nás dovolili pripraviť e-knihu, ktorá nás prevedie históriou a rôznymi kútmi sveta, dozvieme sa, ako naozaj funguje humanitárna pomoc, o jej kráse a náročnosti, o ťažkom rozhodovaní komu pomôcť.

• ElektroodpadDopad5

• Do fotogalérie bol pridaný nový album ElektroodpadDopad5.

V dnešnej dobe problém so spracovaním elektroodpadu narastá. Masívna produkcia elektrospotrebičov, znížená cena predaja, pocit prestíže a náš súčasný spôsob života neustále zvyšujú dopyt po novom tovare, na čo dopláca celé životné prostredie a najviac krajiny globálneho juhu. Z tých sa totižto stávajú skládky toxického a nebezpečného odpadu.
              Pandémia a presunutie mnohých aktivít "do online" tieto problémy ešte viac posilnila.

Preto začíname pracovať v projekte  ElekroodpadDopad5. Náš akčný tím absolvoval 3-dňový kurz na Zaježovej. Akčný tím vytvorí plán aktivít, v rámci rovesníckeho a bádateľského vzdelávania, zaškolí komunitu školy a odštartuje zber elektroodpadu.

CIEĽOM PROJEKTU JE:

- poukázať na životný cyklus elektrospotrebičov od ich výroby cez každodenné používanie až po likvidáciu

- ukázať žiakom možnosti vlastného zodpovedného správania sa v tejto téme

- vytvorenie školských tímov, kde budú mladí ľudia samostatne viesť vzdelávanie

pre svoju školskú komunitu a prinášať nové nápady a riešenia

• Čítanie s "Mrkvičkom"

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Čítanie s "Mrkvičkom".

Dnes sa žiaci 5.B, 3.A a 8.A stretli v Mestskej knižnici na Sliači s pánom Tiborom Hujdičom, ktorého mnohí poznajú ako pána „Mrkvičku“.  Pán Mrkvička je známym odborníkom na literatúru, propagátorom čítania detí a deťom. Pútavo predstavil deťom hrdinov z rôznych príbehov. Deti so záujmom sledovali jeho rozprávanie a určite sa stretnú s hrdinami týchto kníh a prečítajú si ich. Prajeme príjemné chvíle strávené s knihou.

• Pravda o drogách

• V októbri naši žiaci 7., 8. a 9. ročníka absolvovali preventívnu prednášku s názvom Pravda o drogách, kde sa dozvedeli, prečo drogy škodia, ako ovplyvňujú naše telo a myseľ, čo stvárajú s našimi emóciami, ako sa taký človek pod vplyvom “jedov” správa, koná či zmýšľa.