• Aktivity a súťaže

      • Literárno-náučná exkurzia 7. ročníka

      • Do galérie Literárno-náučná exkurzia 7. ročníka boli pridané fotografie.

           Žiaci 7. ročníka sa 2. októbra 2019, spoločne so svojimi triednymi pani učiteľkami,  zúčastnili literárno-náučnej exkurzie v Martine a okolí.
           Ako prvý navštívili Hrad Strečno. Ide o hrad nachádzajúci sa na vysokom brale nad obcou Strečno a riekou Váh. Tvorí hradný komplex spoločne so zrúcaninou Hradu Starhrad, ktorý leží na opačnom brehu Váhu. Potom, ako vystúpili po strmých schodoch, vstúpili do pravekej dediny Paseka. Tu si mohli prezrieť drevené domčeky so slamenými strechami typické pre stredovek. Domčeky boli postavené z dreva a tŕnia. Ide o ukážku tradičných remesiel. Po krátkej prehliadke pokračovali až k hradu, kde ich privítala pani sprievodkyňa. Tá im sprístupnila priestory hradu, ktorého súčasťou je hlavná veža, kaplnka, severný palác a cisterna. Žiaci mohli vidieť stredoveké nádoby a nálezy, ktoré boli objavené v okolí hradu. Dozvedeli sa mnoho informácií o tom, ako a kedy hrad vznikol, ako vyzeral kedysi a dnes, ako aj to, že jeho vlastníkom bol aj Matúš Čák Trenčiansky. Všetci mohli vstúpil do hradnej kuchyne, prezrieť si mučiareň a pokochať sa nádherným výhľadom z hradnej veže.
           Ďalšou zastávkou bolo Múzeum slovenskej dediny v Jahodnej na okraji Martina. Ide o prírodný skanzen s ukážkami tradičnej slovenskej stavebnej kultúry. Žiaci boli prevedení priestormi múzea, mohli vstúpiť do mnohých stavieb: tradičná škola z Petrovíc, stavby domčekov z rôznych slovenských regiónov, kostol či dielňa na výrobu klobúkov a látok. Oboznámili sa aj s prístrojmi, ktoré ľudia na dedinách kedysi používali pri rôznych prácach okolo domu.
           Na ceste späť mali žiaci ešte jednu zastávku v Martine, ktorý je sídlom Matice slovenskej.
           Všetkým žiakom, ako aj pani učiteľkám, sa exkurzia veľmi páčila. Mnohí z nich prehliadky zaujali natoľko, že sa pýtali aj doplňujúce otázky.    
       Ďakujeme za nádherné zážitky a tešíme sa na ďalšie miesta Slovenska, ktoré budeme môcť navštíviť a spoznať.
        

          

     • Jesenné knihobranie
      • Jesenné knihobranie

      • Pri príležitosti Medzinárodného dňa školských knižníc a cieľavedomého rozvoja čitateľskej gramotnosti sa od 15. - 19. októbra 2018 organizuje v našej škole burza (ne)potrebných kníh s názvom JESENNÉ KNIHOBRANIE.

      • Olympiáda v anglickom jazyku - školské kolo

      • Do galérie Olympiáda v anglickom jazyku - školské kolo boli pridané fotografie.

       V novembri 2019 sa na našej škole uskutočnilo, ako každý rok, školské kolo olympiády v anglickom jazyku. Žiaci súťažili v dvoch kategóriách. V kategórii 1A medzi sebou bojovali žiaci 6. a 7. ročníka. V kategórii 1B to boli žiaci 8. a 9. ročníka.
       Vyhodnotenie:
       Kategória 1A:
       1.m. – Ema Melková 6.A
       2.m. – Alžbeta Jarotová 7.A
       3.m. – Marína Černeková 7.A

       Kategória 1B:
       1.m. – Soňa Gallošová 8.A
       2.m. – Vanda Výbošteková 8.A
       3.m. – Petronela Majková 9.B

       Všetkým žiakom ďakujeme za účasť a víťazom blahoželáme. Žiačky Ema Melková a Soňa Gallošová budú našu školu reprezentovať v okresnom kole vo Zvolene.
       Všetkým učiteľom anglického jazyka ďakujeme za prípravu žiakov.
       Martina Fülöpová

        

     • Festival vody
      • Festival vody

      • Bratislavská vodárenská spoločnosť aj v tomto roku vyhlásila FESTIVAL VODY - tradičnú súťažnú prehliadku žiackych projektov o vode. Táto súťaž je súčasťou dlhodobého vzdelávacieho programu: „ Modrá škola – voda pre budúcnosť.“

      • ŠKD - Vianočné tvorenie

      • Do galérie ŠKD - Vianočné tvorenie boli pridané fotografie.

       Do 3.A triedy prišli mamičky p. Dinová a p. Bogacki, ktoré vytvárali s deťmi snehuliakov a zdobili perníčky. Využili sme ich na vianočných vystúpeniach. Ďakujeme p. Dinovej, ktorá doma napiekla perníčky a pripravila materiál na tvorivé dielne.
       Tatiana Groves

        

      • Moje povstanie 2

      • Do galérie Moje povstanie 2 boli pridané fotografie.

       V súvislosti so 75. výročím Slovenského národného povstania vznikol multimediálny projekt MOJE POVSTANIE 2 pre mladých ľudí s cieľom predstaviť im túto udalosť prostredníctvom príbehov individuálneho hrdinstva obyčajných ľudí. Základom projektu je séria 6-tich krátkych filmov produkovaná v spolupráci s RTVS, kde hlavných hrdinov príbehov stvárňujú známe osobnosti a hrdinovia dnešnej doby – Katarína Knechtová, Mária Čírová, Matej Cifra „Sajfa“, Daniel Štrauch „GoGo“, Michal Straka „Ego“, Lukáš Kilinovič „PilC“.

           Na našu školu zavítali dňa 16.12.2019 tvorcovia tohto projektu. Žiaci 9. ročníka sa po zhliadnutí všetkých šiestich  príbehov dozvedeli zaujímavé informácie zo zákulisia natáčania filmov. V závere akcie sa rozprúdila živá diskusia k téme. Najaktívnejší žiaci boli odmenení učebnicou dejepisu pre 9. ročník, ktorú podpísali hlavní protagonisti 1. a 2. série projektu MOJE POVSTANIE.
         Aj takouto formou si môžeme pripomenúť významné udalosti našich dejín.
       Viac o projekte sa dozviete na stránke https://www.mojepovstanie.sk/ .
        

      • Zima v ŠKD

      • Do galérie Zima v ŠKD boli pridané fotografie.

       Hoci ešte poriadne nenasnežilo, naše deti si vedia užívať aj tú trošku snehu, čo nám zatiaľ príroda dopriala. Aj tu môžeme vidieť, ako málo stačí k detskému šťastiu. Veríme a dúfame, že poriadneho snehu sa už čoskoro dočkáme.
        

        

     • ERASMUS + V NAŠEJ ŠKOLE
      • ERASMUS + V NAŠEJ ŠKOLE

      • Chceš spoznať, ako žijú a študujú žiaci základných škôl v Európe? Chceš zistiť, ako si na tom s anglickým jazykom? Chceš navštíviť rôzne miesta a získať nové skúsenosti  a nezabudnuteľné zážitky?
       Ak áno, pridaj sa k nám. Zapoj sa do programu Erasmus+.

        
      • Turnaj v malom futbale

      • Do galérie Turnaj v malom futbale boli pridané fotografie.

       Mesto Sliač v spolupráci so Základnou školou A. Sládkoviča v Sliači dňa 18. októbra 2018 v telocvični  ZŠ zorganizovali už štvrtý ročník podujatia TURNAJ V MALOM FUTBALE, ktorý propaguje myšlienku celosvetovej kampane projektu FARE: „Šport spája veľa farieb, jedna hra“. Jedným z najlepších prostriedkov na potláčanie predsudkov a spájanie ľudí z rôznych komunít a sociálnych pomerov je práve šport a s ním spojené férové športové správanie.
       Naše   motto: ,,Spájame generácie “ , bolo úspešným spojením seniorov z JDS  Sliač a starších žiakov zo ZŠ. A. Sládkoviča v Sliači vo futbalovom turnaji.
       Výborná atmosféra, športové nasadenie, entuziazmus a tolerancia  boli hlavné atribúty podujatia, v ktorom seniori z JDS v Sliači  nezaostávali  za najmladšími futbalistami mesta.  Nenabehali síce toho toľko ako ich mladí protihráči, ale ako sa ukázalo pri  hre použili rôzne „fígle“, ktorým sa tí mladší ešte musia učiť. Na vydýchnutie si mohli účastníci zahrať aj stolný tenis.
       Myšlienkou turnaja, bolo spojiť ľudí  rôznej etnickej a vekovej  príslušnosti a podporiť myšlienku rodovej rovnosti prostredníctvom športu.
                                                                                                           Mgr. Radoslav Ištván

        

     • Ďalšie úspechy našich bedmintonistov
      • Ďalšie úspechy našich bedmintonistov

      • V Košiciach sa dňa  6.9.2018 konal celoslovenský bedmintonový turnaj skupiny A v kategórii jedenásťročných hráčov. Košická hala privítala 53 hráčov, ktorí súťažili v dvojhrách, štvorhrách a v zmiešanej štvorhre. Žiak našej školy Andrej Suchý ovládol všetky chlapčenské disciplíny a umiestnil sa na 1. mieste. Získal  tri zlaté medaily a tri cenné športové poháre.


        
     • Vyhodnotenie zberu papiera
      • Vyhodnotenie zberu papiera

      • V októbri sa uskutočnil na našej škole zber papiera. Tu je vyhodnotenie tried i jednotlivcov:
     • Predvianočné snívanie - literárna súťaž
      • Predvianočné snívanie - literárna súťaž

      • Si súťaživý a talentovaný žiak v tvorivom písaní? Zapoj sa do školskej súťaže a vyhraj!

      • Technický talent 2019

      • Do galérie Technický talent 2019 boli pridané fotografie.

       Dňa 29.11.2019 sa žiaci 9. ročníka zúčastnili súťaže Technický talent 2019 na Strednej odbornej škole technickej vo Zvolene.  Súťaž sa koná pri príležitosti týždňa vedy a techniky na Slovensku a je zameraná na preukázanie odborných vedomostí a zručností žiakov 9. ročníka ZŠ. Na súťaži sa tento rok zúčastnilo 11 základných škôl zo zvolenského, ale aj okolitých okresov. Našu školu reprezentovali žiaci: Peter Bystriansky 9.A, David Barta 9.A, Jakub Parobek 9.B, Dávid Hudoba 9.B a Adam Ondrášik 9.B pod vedením a pripravovaním učiteľa fyziky a techniky Mgr. Ľuboša Štrbíka. Z našich žiakov sa najlepšie darilo Jakubovi Parobekovi, ktorý z vedomostného testu zameraného na poznatky z fyziky a techniky skončil na 1. mieste z 55 zúčastnených žiakov. Cenu si prevzal od riaditeľa školy a od viceprimátora mesta Zvolen. Súťažiacim k výhre gratulujeme a prajeme veľa úspechov a vedomostí pri ďalšom štúdiu na stredných školách. Pánovi učiteľovi Štrbíkovi ďakujeme za prípravu žiakov.

      • Okresná strelecká súťaž

      • Do galérie Okresná strelecká súťaž boli pridané fotografie.

       Dňa 26.11.2019 sa zúčastnili siedmi žiaci streleckého krúžku Okresnej streleckej súťaže v Kriváni pod vedením p. Tatiany Groves.
       Súťažili v dvoch kategóriách - mladší žiaci a starší žiaci.

       Mladší žiaci - jednotlivci:
       2. miesto Marek Homola 5.A
       3. miesto  Lukáš Novák  5.B

       Starší žiaci - jednotlivci:
       1. miesto  Ján Rievaj  7.B

       Družstvá mladších žiakov sa umiestnili nasledovne:
       2. miesto  M. Homola 5.A, L. Novák 5.B, L.Kurtík 5.A
       3. miesto  L. Mikušková 5.A,  A.Georgievová 6.A, D. Ostrihoňová 6.A
       V kategórii starších žiakov sme mali iba jedného strelca.
       Všetkým úspešným strelcom srdečne blahoželáme a pani Tatiane Groves ďakujeme za ich prípravu.

        

     • Zasadnutie Rady školy
      • Zasadnutie Rady školy

      • Dňa 26. novembra 2019 o 16,30 hod. sa uskutoční zasadnutie Rady školy v 8. A triede.
    • zatiaľ žiadne údaje