• Žiacky školský parlament

KULTÚRNY REFERENT : Lukáš Cagáň

REFERENT PRE ZBEROVÚ ČINNOSŤ : Daniel Bárta

REFERENT PRE ZBER ŠTATISTICKÝCH ÚDAJOV :  Barbora Kochlicová

REFERENT PRE ZVEREJŇOVANIE INFORMÁCIÍ :
            Marián Teplický

a) Hovorca – spolupracuje s učiteľmi, ktorí sú poverení vedením pracovných komisií, ktorými škola zastrešuje aktivity v oblasti kultúry, propagácie, zdravého životného štýlu, prevencie, environmentálnej výchovy a prostredníctvom médií informuje školskú komunitu o pripravovaných aktivitách, na ktorých sa podieľa aj žiacky parlament, zverejňuje úspechy jednotlivých žiakov ako aj celej školy, informuje o spolupráci s inými organizáciami a pod.

b) Kultúrny referent – do tejto funkcie vstupujú dvaja zástupcovia žiackej rady, ktorí úzko spolupracujú predovšetkým s kultúrnou komisiou školy, ktorá ich informuje o pripravovaných podujatiach a poveruje prostredníctvom nich žiacka rada úlohami, ktoré od nich v rámci spolupráce očakáva.

c) Referent pre zberovú činnosť – aj o túto funkciu sa delia dvaja členovia žiackej rady, ktorí spolupracujú s členmi pracovnej komisie pre environmentálnu výchovu; zabezpečujú a organizujú zberovú činnosť, jej propagáciu, realizáciu a vyhodnotenie.

d) Referent pre zber štatistických údajov – opäť je vhodné poveriť touto funkciou dvoch členov žiackej rady. Tí majú za úlohu spolupracovať s triednymi učiteľmi jednotlivých tried, od ktorých štvrťročne zbierajú údaje o dochádzke, priemery dosiahnutých výchovno-vzdelávacích výsledkov za triedu, o účasti a úspešnosti na súťažiach a olympiádach, o spolupráci na aktivitách školy a pod. Táto funkcia súvisí s celoročnou školskou súťažou „Najlepší triedny kolektív“.

e) Referent na zverejňovanie informácií – ide o funkciu tzv. nástenkár. Dvaja poverení členovia žiackej rady sa pravidelne starajú o vzhľad nástenky, ktorá bola žiackej rade v školských priestoroch pridelená, zabezpečujú aktualizáciu jej obsahu na základe informácií a materiálov, ktoré získavajú od vedenia školy, koordinátora, predsedu a členov ŽR.