• Škola remesiel ÚĽUV v Banskej Bystrici

• 31.05.2017 13:06
        • To, čo v móde nezhaslo, je poctivé remeslo

Dňa  30. mája sa žiaci šiestych a ôsmych ročníkov zúčastnili na tvorivých dielňach v rámci vyučovania regionálnej výchovy na našej škole
        • v ÚĽUV v Banskej Bystrici.
          Pracovali v drotárskej, rezbárskej a textilnej dielni, jedna skupina sa venovala podmaľbe na sklo.

Vzdelávacie aktivity sú zamerané na ľudovú umeleckú výrobu a remeslá, s cieľom podporovať vzťah žiakov k tradíciám, kultúrnemu dedičstvu a taktiež takýmto spôsobom prispievať k starostlivosti, ochrane a rozvoju ľudovej umeleckej výroby.

Žiaci si skúsili jednu z tradičných techník a každý žiak si z dielní odniesol pekný výrobok. Aj dnes sa žiaci presvedčili a utvrdili v tom, že všetko, čo robili a vyrábali naši predkovia malo význam a zmysel. Naozaj môžeme povedať to, že čo v móde nezhaslo, je poctivé remeslo.

FOTOALBUM