• Školská jedáleň

• PLATBA ZA STRAVU

Číslo účtu vo VÚB Zvolen

IBAN:   SK 44 0200 0000 3500 1463 2412

Variabilný symbol : používať variabilný symbol uvedený na zápisnom lístku žiaka

Doplňujúci symbol: meno a priezvisko dieťaťa

Prosíme o včasné realizovanie platieb, najneskôr do 20. dňa v mesiaci /za nasledujúci mesiac/, aby stihli nabehnúť na účet školskej jedálne. Ak dieťa nebude mať načas uhradenú stravu  /k 1. v mesiaci /, nedostane obedy.

Ďakujeme za pochopenie.

ODHLASOVANIE ZO STRAVY

Pondelok - Piatok  do 8:00 hod.

osobne: v kancelárii ŠJ
            telefonicky: 0918 686 090

Strava pre žiaka sa do obedára nevydáva, len v prípade neskorého vyhlásenia stravníka (napr. v prvý deň choroby) je možné si prevziať obed do obedára, ktorý musí spĺňať hygienické požiadavky pre výdaj stravy, v kancelárii ŠJ.

Podmienky organizácie režimu stravovania v školskom zariadení a podmienky úhrady nákladov na stravovanie:

Finančný príspevok na stravovanie je stanovený vo výške nákladov na nákup potravín v sume určenej podľa VZN č. 3/2019 čl. 5 školské jedálne nasledovne:
            a)    za obed pre žiaka I. stupňa                                                           1,21 €
            b)    za obed pre žiaka II. stupňa                                                          1,30 €
            c)    paušálny mesačný príspevok pre žiaka ZŠ na réžijné náklady          1,00 €

Výška príspevku zákonného zástupcu žiaka na čiastočnú úhradu nákladov na prípravu a výdaj jedál a nápojov pre stravníkov vo výške nákladov na nákup potravín v nadväznosti na odporúčané výživové dávky podľa finančných pásiem sa znižuje o dotáciu 1,20 €/obed poskytnutú podľa § 4 zákona č. 544/2010 Z.z. o dotáciách v pôsobnosti Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky.
             Jednorazový príspevok na stravovanie vo výške 20,00 € sa uhrádza vopred pred nástupom žiaka na stravovanie a bude zúčtovaný po ukončení školského roka.
            Pri dodržaní podmienok na priznanie dotácie 1,20 € na výchovu k stravovacím návykom dieťaťa podľa zákona č. 544/2010 Z.z. o dotáciách v pôsobnosti MPSV a R SR bude jednorazový príspevok na stravovanie vrátený zákonnému zástupcovi žiaka v plnej výške.

Podmienky použitia dotácie vo výške 1,20 € / obed:
            - účasť žiaka na výchovno-vzdelávacom procese v ZŠ /zapísané v triednej knihe a prihlásené na obed/,
            -odobratie obeda v zariadení školského stravovania,
            -ak sa žiak nezúčastní vyučovania /napr. z dôvodu choroby/ a rodič ho zo stravy neodhlási, stravu uhrádza rodič v plnej výške,
            -v prípade, že sa žiak zúčastnil vyučovania, je prihlásený na stravovanie, ale obed reálne vydaný žiakovi nebol, lebo žiak z rôznych dôvodov nebol na obede, v tomto prípade na žiaka nepatrí dotácia na stravu, nakoľko žiak neodobral obed, čo je jednou zo základných podmienok pre poskytnutie dotácie na stravu,
            -v prípade neprítomnosti žiaka na vyučovaní /choroba a iné/, je možné v prvý deň choroby odobrať obed do čistých nádob, ktoré zákonný zástupca donesie v čase výdaja stravy najneskôr do 13,30 hod.,
            -nasledujúce dni musí byť žiak zo stravy odhlásený, aj v prvý deň choroby sa obed uhrádza v plnej výške z jednorazového príspevku na stravovanie,
            -podľa vyhlášky č. 330/2009 § 2 písm. a) zariadenie školského stravovania zabezpečuje zdravú výživu žiakov v čase ich pobytu v školách alebo školských zariadeniach.
            Odhlásiť sa zo stravovania je potrebné najneskôr príslušný deň do 8,00 hod. ráno.
            Možnosti odhlasovania zo stravovania:
            -telefonicky alebo zaslaním sms na tel. č. : 0918 686 090,
            -mailom na adrese: jedalensliac  gmail.com,
            -osobne v kancelárii školskej jedálne.
            Za neodobratú a včas neodhlásenú stravu sa finančná ani vecná náhrada neposkytuje.
            Odber stravy sa eviduje na základe čipového kľúča, ktorý si stravník zakúpi v kancelárii školskej jedálne, cena čipového kľúča je 5,00 €. Pri odbere stravy je stravník povinný preukazovať sa čipovým kľúčom, bez čipového kľúča stravníkovi nebude poskytnutá strava.

Podmienky pre prijatie žiaka na stravovanie:
            -odovzdanie zápisného lístka do 06.09.2019,
            -uhradenie stravného poplatku najneskôr do 06.09.2019,
            -uhradenie jednorazového príspevku na stravovanie najneskôr do 06.09.2019,
            -zakúpenie čipového kľúča najneskôr do 02.09.2019.

Na základe uvedeného zákonný zástupca žiaka berie na vedomie, že je povinný v prípade neúčasti svojho dieťaťa na vyučovaní, žiaka zo stravy včas odhlásiť, alebo uhradiť plnú výšku príspevku na stravovanie, ktorý je uvedený pri jednotlivých kategóriách stravníkov.

STRAVNÁ  JEDNOTKA od 01.09.2019

I.STUPEŇ