• Európsky deň jazykov 2017

• 29.09.2017 22:20
        • Európska únia disponuje skutočným jazykovým bohatstvom, používa sa v nej 24 úradných jazykov a viac ako 60 regionálnych alebo menšinových jazykov.
        • Koncom septembra sme si aj v našej škole pripomenuli Európsky deň jazykov, ktorého cieľom bolo osláviť jazykovú rozmanitosť v Európe a podporiť jazykové vzdelávanie.

28. 9. 2017 mali počas celého dňa žiaci školy možnosť navštíviť európske metropoly – Londýn, Berlín a Moskvu za niekoľko minút. V troch netradičných miestnostiach sa dozvedeli, otestovali si a vyskúšali použitie anglického, nemeckého a ruského jazyka formou zaujímavých stanovísk. Na žiackych slovenských turistov čakali zaujímavé suveníry, úlohy, ukážky, videá, interaktívne a pohybové hry, prezentácie, hudba, kvízy a iné. Jednotlivými aktivitami sprevádzali rovesníckym učením žiaci 9. ročníkov.

Celým podujatím sa niesla dobrá nálada a radosť z netradičného učenia. Poďakovanie patrí žiakom 9. ročníka a pripravujúcim učiteľom – Mgr. Fülopovej, Mgr. Vonkomerovej a Mgr. Borbélymu, PhD.

Za kolektív R. Borbély

Európsky deň jazykov 2017