• Noc výskumníkov

• 02.10.2017 22:39
        • Každý deň využívame tisícky výsledkov vedy a inovácií, počnúc ranným budíkom až po zhasnutie večernej lampy bez toho, aby sme si to uvedomovali. Noc výskumníkov, ktorú navštívili  triedy 6.A a 6.B dňa 29.9.2017,
        • odhalila množstvo objavov vedy a techniky.

V priestoroch obchodného centra Europa Shopping Center uvideli žiaci 24 vedeckých stánkov a prezentácií z Uniterzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, Technickej univerzity vo Zvolene, Žilinskej univerzity, Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre, ale predstavili sa aj rýchlostná cesta Pribina, či najmodernejšie infocentrum o energii - Energoland, Jazykovedný ústav Ľ. Štúra SAV, Štátna ochrana prírody SR, Centrum vedecko-technických informácií SR - Školské výpočtové stredisko Banská Bystrica, či viaceré stredné odborné školy.

Noc výskumníkov 29.9.2017