• Certifikát úspešných

• 19.10.2017 21:56
        • Ešte v minulom školskom roku sa naša škola zapojila do inovatívneho projektu „Jedlá zmena“ zameranom na zodpovedné a zdravé stravovanie.
        • V priebehu 10 mesiacov sme plnili rôzne úlohy, organizovali zaujímavé podujatia, ako napríklad: workshop „Zodpovedné stravovanie“, súťaž o najlepšiu nátierku, desatoro Jedlej zmeny, výsadba pôvodných drevín a rastlín v školskej záhrade, „bylinkový piknik“  či Fair-Trade ovocie počas Dňa Zeme. V rámci vyučovacích hodín a záujmových útvarov sme zdôrazňovali také témy, ako napríkad – odpad z potravín, potravinové míle, palmový olej, biodiverzita, nadmerná spotreba, lokálne a sezónne potraviny.

Vzhľadom na úspešné plnenie projektových zámerov a akčného plánu obdržala naša škola, v zastúpení Mgr. Slovíkovej, A. Gargulákovej a H. Teremovej (žiačky 9. ročníka) – počas slávnostného programu za prítomnosti pána prezidenta SR Andreja Kisku, certifikát aktívnej účasti na tomto medzinárodnom projekte.

Aktivity projektu budú pokračovať na dobrovoľnej úrovni aj v ďalších školských rokoch prostredníctvom realizácie „školskej cvičnej kuchynky“ vďaka podpore Rodičovského združenia pri ZŠ A. Sládkoviča Sliač.

Mgr. Róbert Borbély, PhD.

koordinátor projektovej činnosti školy

FOTOALBUM