• Priateľstvo bez hraníc - Přátelství bez hranic

• 24.10.2017 12:59
        • V týždni od 16. do 20. októbra 2017 sa na našej škole konalo medzinárodné stretnutie žiakov a učiteľov s partnerskou školou ZŠ Přimda (Plzeňský kraj, ČR).
        • Desať českých žiakov pod vedením pani riaditeľky Mgr. Husákovej a pani učiteľky Mgr. Petrusovej a našich desať slovenských žiakov 6. ročníka ZŠ pod vedením Mgr. Borbélyho, PhD. spolu realizovalo netradičný vyučovací a poznávací týždeň.

Zmiešané kolektívy absolvovali v doobedňajších hodinách otvorené vyučovacie hodiny: Včelie kráľovstvo (Mgr. Pajtášová), GEO-tajomstvá (Mgr. Lisičanová), Fair Play (Mgr. Ištván), „Záhrada, ktorá učí“ (Mgr. Borbély, PhD.), Zvyky a tradície (Mgr. Vonkomerová), Mladí výskumníci (Mgr. Jurgová) či Svet práce (Mgr. Slovíková). Každý deň čakalo na našich hostí, ale i vybraných žiakov našej školy, niekoľko zaujímavých voľnočasových a multikultúrnych aktivít. Prebehla prehliadka priestorov a areálu školy, exkurzia na leteckú základňu a trenažér stíhačiek MIG-29 (Mgr. Storoška), návšteva termálneho kúpaliska v Kováčovej. Spoznali sa krásy Sliača a okolia, uskutočnený bol výstup na blízky Pustý hrad s prehliadkou námestia vo Zvolene (Mgr. Krutá, Mgr. Pintérová a Mgr. Slovíková). Pri príležitosti Dňa stromu bol zasadený spoločný symbol priateľstva – magnólia. Vo večerných hodinách sa konali interkultúrne programy – prezentácie krajín, hravé aktivity či záverečný hudobno-tanečný večer s programom Školského klubu detí pri ZŠ Sliač pod vedením pani Máľusovej.

Novovzniknuté partnerstvo škôl bratských národov je začiatkom vzájomnej spolupráce, ktorá sa začne významnejšie napĺňať už čoskoro v spoločnom európskom projekte WATER/VODA v rámci programu Erasmus+ školské partnerstvá, ktorého je naša škola autorom a koordinátorom.

FOTOALBUM