• Jesenné knihobranie

• 21.11.2017 21:07
        • Začiatok novembra patril v našej škole už 2. ročníku podujatia Jesenné knihobranie – burza (ne)potrebných kníh.
        • Každý žiak mal možnosť doniesť niekoľko zaujímavých kníh, ktoré vo svojej knižnici nepotrebuje a rád by ich venoval niekomu ďalšiemu. V tomto ročníku sa takto podarilo zozbierať spolu 335 kusov kníh za celú školu, z ktorých si väčšina našla svojho nového majiteľa za symbolickú sumu 0,50 – 2 EUR. Výťažok z podujatia 142,23 EUR bude použitý na nákup nových kníh do školskej knižnice pre našich žiakov. Najviac kníh za celú školu vyzbierala 4.A trieda pani učiteľky Mgr. Majerskej. Celkové výsledky zbierky boli takéto:

Kategória 1. stupeň

1. miesto 4. A = 88 ks kníh

2.   2 . miesto 3. A = 32 ks kníh

3.   3. miesto 2. A = 18 ks kníh

Kategória 2. stupeň

1   1. miesto 6. B = 37 ks kníh

2.    2.  miesto 9. B = 19 ks kníh

3.    3.  miesto 7. B = 16 ks kníh

Najštedrejší jednotlivci:

1. stupeň - Nina Kapustová (4.A) = 14 kníh

2. stupeň - Emma Mašurová (6.B) = 14 kníh.

Ďakujeme všetkým zapojeným žiakom a učiteľom za príspevok k zvyšovaniu čitateľskej gramotnosti a za ďalší krok k „zelenšej“ škole.

Mgr. Róbert Borbély, PhD. – učiteľ SJL

Mgr. Eva Lichá – koordinátorka školskej knižnice