• Exkurzia vo Zvolene - 7. ročník

• 26.11.2017 19:08
        • V stredu 22. novembra 2017 sa žiaci 7. ročníka spoločne s pani učiteľkami Lisičanovou a Fülöpovou vybrali na exkurziu do Zvolena.

• Po krátkej ceste vlakom sa vydali na Námestie SNP, kde navštívili Lesnícke a drevárske múzeum. Tu sa zúčastnili dvoch krátkych prehliadok. Prvá sa týkala vedeckej hračky. Žiaci si mohli zblízka pozrieť rôzne drevené hračky, pohrať sa s nimi, dokonca si poskladať drevené puzzle.

Potom sa presunuli na druhú prehliadku, ktorá sa niesla v duchu prírody a remesiel. Dozvedeli sa niečo o lesných zvieratách, plazoch, vtákoch či hmyze ako aj o škodcoch, ktorí ničia smrekové lesy. Takisto si mohli pozrieť náradie, ktoré ľudia kedysi používali v rámci rôznych remesiel. Boli to veľmi zaujímavé a poučné informácie.

Nevynechali ani jeden z historických objektov Zvolena – Zvolenský zámok. Navštívili nádvorie zámku a prezreli si aj zámockú studňu.

Žiakom sa návšteva múzea veľmi páčila a tešia sa, že sa tam niekedy v budúcnosti ešte vrátia.

Exkurzia Zvolen 22.11.2017