• Kvíz finančnej gramotnosti

• 20.03.2018 22:29
        • Dňa 15.marca 2018 sa 5 tímov zložených zo žiakov 7. a 8. ročníka zapojilo do pilotného ročníka kvízu finančnej gramotnosti EMQ.  Európsky kvíz o peniazoch je medzinárodná aktivita zameraná na zlepšenie finančnej gramotnosti 13 až 15-ročných žiakov a študentov.
        • Kvíz bol súčasťou Európskeho týždňa financií (12. do 18. marca 2018). Slovenské národné kolo organizovala Slovenská banková asociácia v spolupráci s Nadáciou pre deti Slovenska.

Súťaž prebiehala online prostredníctvom hlasovania cez aplikáciu Kahoot.

Do národného kola sa zapojilo spolu 108 tried, t.j. približne 1500 žiakov. Súťaž bola veľmi napínavá, nešlo len o správnosť odpovedí , ale aj o rýchlosť odoslania odpovede.

Najúspešnejšie sa na našej škole umiestnil tím 8.A triedy: A.Čekanová, D.Chovancová, A.Išteneš a D.Solčan. Tento tím obsadil 21.miesto.

Našu školu ďalej reprezentovali žiaci:

7.A - V.Stuhlová, T.Prostus, S.Škombár a D.Barta

7.B – J.Parobek, A.Ondrášik, M.Šóoš a S.Puškár

8.B – V. Kokolusová, S.Kostúrová, T.Trnka a J.Beňo

8.C – L.Kuzmová, N.Čundrelíková a B.Bahýl

Kvíz bol o zapojení, spolupráci, vedomostiach a zručnostiach celej skupiny. Žiaci sa vzájomne dopĺňali a zistili svoje vedomosti a zručnosti  z rôznych oblastí napr. z finančnej gramotnosti, digitálnej bezpečnosti,  matematiky, EÚ... . Získali tak  nové zážitky zo spolupráce skupiny,  ale aj nové informácie z týchto oblastí.

Kvíz finančnej gramotnosti 15. marec 2018