• Literárno-hudobná exkurzia v Banskej Bystrici

• 15.05.2018 20:59
        • V mesiaci máj sa žiaci 5. ročníka zúčastnili aj exkurzie v Banskej Bystrici. V utorok 15.5.2018 navštívili Štátnu vedeckú knižnicu na Lazovnej ulici spoločne s pani učiteľkami Plichtovou a Fülöpovou.

• V priestoroch knižnice sa okrem študovní a sekcií venovaných cudzím jazykom nachádza aj Literárne a hudobné múzeum, ktoré má vo svojej zbierke mnoho ľudových hudobných nástrojov. Žiaci sa dozvedeli o tom, ako sa tieto nástroje vyrábajú, mohli si ich pozrieť zblízka a dokonca si na nich zahrať. Zistili, že nie vždy je to jednoduché a zažili pri tom aj veľa zábavy.

Potom sa presunuli do Bábkarského salónu, kde na nich čakalo veľa rôznych bábok. Tu sa dozvedeli, že okrem maňušiek, javajok a marionet existuje aj ďalší typ bábky, ktorý sa nazýva manekýn (veľká bábkaniekedy až v životnej veľkostiväčšie bývajú látkovéniektoré menšie aj drevené). Všetky typy bábok si mohli aj vyskúšať a nakoniec si spoločne zahrali aj krátke divadielko.

Žiakom sa návšteva veľmi páčila a zo všetkého najviac si užili chvíle, kedy sa z nich stali malí herci.

Literárno-hudobná exkurzia Banská Bystrica 15. máj 2018