• Náš žiak vicemajster sveta !

• 10.09.2018 22:12
        • V dňoch 2. 9. - 9. 9. 2018 sa v rakúskom meste Moosburg konali Majstrovstvá sveta HDH-IAA v 3D lukostreľbe. Súťažilo 544 lukostrelcov z 19-tich krajín sveta.
        • Strieľalo sa na zvieratá v životnej veľkosti, ktoré boli vyrobené zo špeciálnej hmoty, na neznáme vzdialenosti. Celkovo boli pripravené tri rozdielne trate približne v dĺžke od 5 do 7 km. Lukostrelci museli nielen dokázať presne odhadnúť vzdialenosť, ale aj zvážiť terén a miestami ich potrápili aj vplyvy počasia.
          Naši lukostrelci, ktorí reprezentovali nielen Slovensko, ale aj mesto Sliač a ich klub ŠK ORLÍK SLIAČ, obstáli výborne v silnej konkurencii a priniesli si domov niekoľko medailí.

V kategórii Chlapci do 15 rokov v streľbe z holého luku:

2. miesto s titulom Vicemajster sveta - Peter Šiagi z 5. A triedy

8. miesto -  Ivan Georgiev z 8. A triedy

Obidvom chlapcom srdečne blahoželáme a prajeme veľa úspechov v ďalších súťažiach.