• O cenu Dominika Tatarku

• 10.06.2019 17:42
        • Dňa 24. mája 2019 sa konalo vyhodnotenie súťaže O cenu Dominika Tatarku v obci Plevník-Drienové. Išlo o 17. ročník spomínanej literárnej súťaže.
        •   Vyhlasovateľmi súťaže boli ZŠ Dominika Tatarku Plevník-Drienové a obec Plevník-Drienové. Usporiadateľmi súťaže boli Považské osvetové stredisko v Považskej Bystrici, MO Matice slovenskej v Považskej Bystrici a Považská knižnica v Považskej Bystrici.
            Cieľom súťaže bolo motivovať deti, mládež a dospelých vo vzťahu k literatúre. Poroty zhodnotili celkovo 161 prác.
            Do tejto súťaže sa zapojil aj Tomáš Janešík, žiak ôsmeho ročníka našej školy. Nezískal síce ani jedno z hlavných umiestnení, avšak bol ohodnotený mimoriadnym ocenením - cenou MO Matice slovenskej v Plevníku-Drienovom.
            Na pamiatku každý z umiestnených dostal pamätný list za účasť, vecné ocenenia (knihu, pero...) a samozrejme diplom.