• Úspechy našich žiakov v lukostreľbe

• 23.09.2019 17:44
        • Vrcholom 3D lukostreleckej sezóny boli Majstrovstvá Európy HDH-IAA 2019, ktoré sa tento rok konali vo Varíne na Slovensku. Preteku sa zúčastnilo viac ako 500 lukostrelcov z 15tich krajín.
        • Tri dni podrobili lukostrelcov ťažkej skúške techniky, odhadu vzdialenosti, ale aj inštinktu na troch rôznych trasách, kde sa strieľalo na 28 rozličných zvieracích terčov len po jednom šípe, čím sa simulovali podmienky lovu. Naši lukostrelci z ŠK ORLÍK SLIAČ, ktorí sú zároveň aj žiakmi Základnej školy si vybojovali perfektné umiestnenie na tomto významnom podujatí.

Na 3.mieste sa umiestnil Ivan Georgiev (9.A) v streľbe z kladkového luku Hunter.

Titul Majsterka Európy HDH-IAA za rok 2019 si domov priniesla Nella  Alexandra Sádecká v streľbe z kladkového luku Hunter.

Veľký obdiv patrí ale aj Petrovi Šiagimu (6.A), ktorý sa nevzdával a bojoval do posledného dňa o čo najlepšie umiestnenie a skončil na nádhernom 5.mieste v tvrdej konkurencií v streľbe z holého luku.