• Prečo mám rád slovenčinu, prečo mám rád Slovensko 2019

• 11.12.2019 19:44
        • Dňa 11.12.2019 sa v priestoroch študovne Krajskej knižnice Ľudovíta Štúra  Zvolen konalo vyhodnotenie 26. ročníka regionálnej súťaže Prečo mám rád slovenčinu, prečo mám rád Slovensko.
          Do literárnej súťaže sa zapojilo desať základných škôl nášho regiónu. Spolu bolo zaregistrovaných 95 žiackych prác. Ocenených bolo štrnásť prác žiakov z troch základných škôl (ZŠ Rázusova Zvolen, ZŠ Hrnčiarska Zvolen a ZŠ A. Sládkoviča Sliač).
        • Z našej školy boli v silnej konkurencii ocenení štyria žiaci II. kategórie: Hana Garguláková, žiačka 9.A triedy, Adam Novotný, žiak 9.A triedy, Rebeca Valverde Katrenčíková, žiačka 9. A triedy a Vanda Výbošteková, žiačka 8.A triedy. Hana Garguláková a Rebeca Valverde Kantrenčíková mala ocenené dve práce, takže celkovo zo štrnástich úspešných prác mala naša škola ocenených šesť prác.
          Po príjemnom, vianočne ladenom kultúrnom programe a krátkom vedomostnom kvíze odmeneným knihou boli ocenení žiaci predstavení. Všetky víťazné práce si prítomní na slávnosti mali  možnosť vypočuť. Víťazov okrem ceny a diplomu prekvapila aj taška plná darčekov.
          Na záver boli ocenené dve základné školy nášho regiónu, ktoré sa dlhé roky do súťaže najaktívnejšie zapájajú: ZŠ Rázusova Zvolen a Základná škola A. Sládkoviča Sliač. Naša škola sa dosiaľ zapojila do každého ročníka a zakaždým zožala úspechy v podobe viacerých úspešných prác. Viackrát sa naše literárne práce prebojovali na tie najvyššie miesta a boli ocenené prezidentom republiky na slávnostnom vyhodnotení v Nových Zámkoch, kde súťaž zvykne každoročne v mesiaci júni vrcholiť. Na dnešnom podujatí boli ocenení aj dvaja pedagógovia z menovaných škôl, ktorí sa žiakom a tvorivému písaniu roky úspešne venujú.
          Organizátori vytvorili príjemné prostredie dobrou náladou, malým občerstvením a krátkou debatou po skončení programu.
          Držíme palce, aby ocenené práce v regionálnom kole boli úspešné aj v najvyššej celoslovenskej konkurencii. Za prípravu žiakov ďakujeme Mgr. Kataríne Krutej, vyučujúcej SJL.

FOTOALBUM