• Adam Roziak je víťaz okresného kola matematickej olympiády

• 08.02.2022 22:54
        • Adam ROZIAK 5.B sa stal víťazom okresného kola matematickej olympiády v kategórii Z5.
          V januári 2022 v tejto kategórii súťažilo 26 žiakov 5. ročníka z celého okresu Zvolen.

• Medzi ďalších úspešných riešiteľov súťaže patria aj Zojka Šalingová 5.B, ktorá obsadila 4.-8.miesto, Tomáš Kurtík 5.A (11.-14.miesto)  a Dominika Dinová 5.A (19.-21.miesto).

Do riešenia okresného kola súťaže v kategórii Z9 sa zapojili aj Peter Plachý a Matej Chovanec 9.B, ktorí síce neboli úspešnými riešiteľmi okresného kola matematickej olympiády, ale výborne reprezentovali našu školu.

Matematická olympiáda je náročná matematická súťaž, ktorá vyžaduje nielen správne riešenie úloh, ale aj zápis presného myšlienkového postupu. A žiaci našej školy sa s riešeniami veľmi dobre popasovali.

Veľká vďaka patrí aj pani učiteľke Mgr. D. Slovíkovej (5.B a 9.B) a pani učiteľke Mgr. N. Jurgovej (5.A), ktoré žiakov na súťaž pripravovali .