• DETSKÝ LITERÁRNY ZVOLEN 2022

• 25.05.2022 20:35
        • 25.mája 2022 sa v Krajskej knižnici Ľ. Štúra vo Zvolene uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie regionálneho kola súťaže Detský literárny Zvolen. Zo sedemnástich základných škôl  z okresov Detva, Krupina a Zvolen poslali do súťaže 93 literárnych prác ( 41 poézia a 52 próza), z ktorých porota ocenila 19.
          Z našej školy bola v III. kategórii ocenená žiačka Alexandra Georgievová z 8.A triedy. Súťažila v próze.

• Práce hodnotila odborná porota v zložení - spisovateľ Ondrej Kalamár – predseda poroty, členovia poroty - Andrej Turčan – divadelný a rozhlasový režisér a Zlatica Brodnianska z Krajskej knižnice Ľ. Štúra. Každú ocenenú prácu členovia poroty zhodnotili a citovali z nej najkrajšie verše alebo časti. Všetci prítomní prežili príjemné umelecké dopoludnie. Na záver si zúčastnení pochutnali na výbornej torte.
          Saške Georgievovej blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.