• Olympijský odznak všestrannosti - celoslovenské finále

• 30.06.2022 00:17
        • Olympijský odznak všestrannosti je projekt organizovaný Slovenským olympijským a športovým výborom (SOŠV) s cieľom podporiť pohybovú aktiváciu detí k pravidelnému športovaniu a rozvíjať motiváciu zlepšovať všestranné pohybové schopnosti a zručnosti žiakov základných škôl.

• Celoslovenské finále sa uskutočnilo v dňoch 23. – 24. júna 2022 v športovom centre X-Bionic Sphere v Šamoríne.
          Organizácia podujatia sa niesla v olympijskom duchu, keď Anastazia Kuzminová priniesla symbolický olympijský oheň, zástupca súťažiacich žiakov zložil sľub o čestnom a férovom súťažení a nástup športovcov bol sprevádzaný prinesením olympijskej vlajky. Dodatočnou motiváciou pre športovcov bol aj fakt, že pri organizácii jednotlivých súťaží a aj slávnostného ceremoniálu odovzdávania cien spolupracovali aj olympijskí slovenskí medailisti a reprezentanti – Martina Moravcová, Danka Barteková, Martina Kohlová, Zuzana Rehák-Štefečeková či Anastazia Kuzminová.
          Základnú školu A. Sládkoviča reprezentoval žiak 6.C – Michal Priehradník, ktorý sa do finále prebojoval z krajského kola v Banskej Bystrici ako víťaz v kategórii jednotlivcov.
          Finále bolo rozdelené na dva súťažné dni: 23. júna sa uskutočnili dve „bazénové“ súťažné disciplíny (plávanie voľným štýlom na 50m a prekážková dráha zložená z plávajúcich, nafukovacích prekážok Aquatic Ninja), 24. júna prebiehali súťaže v športovom areáli a pozostávali z disciplín ako skok do diaľky z miesta, hod 2 kg loptou, sed-ľah, člnkový beh 10x5m a výdrž v zhybe. Záverečnou disciplínou bol prekážkový vytrvalostný beh na 500 m.
          Michal Priehradník potvrdil svoju športovú všestrannosť, podarilo sa mu vyhrať disciplínu Aquatic Ninja, keď dokázal prejsť prekážkovú dráhu najrýchlejšie zo všetkých zúčastnených.
          Zároveň sa mu podarilo uspieť aj v celkovom poradí, ktoré sa vyhodnocovalo na základe súčtu bodov, získavaných na základe výsledkov vo všetkých jednotlivých disciplínach. V silnej konkurencii sa umiestnil na 3. mieste.
          Michalovi gratulujeme k výborným výkonom, vzornej reprezentácii školy a želáme príjemné prežitie letných prázdnin.
          Celkové výsledky nájdete na stránke https://www.olympic.sk/olov.