• Stretnutie s vedou

• 14.06.2016 19:00
        • V dňoch 6. – 7. júna 2016 žiaci 8. a 9. ročníka pripravili pre žiakov 1. stupňa akciu s názvom STRETNUTIE S VEDOU.

• STRETNUTIE S VEDOU bolo rovesnícke vyučovanie, ktorým sme chceli vzbudiť u žiakov 1. stupňa záujem o prírodovedné predmety .

Vo fyzikálno – matematickej časti sa žiaci dozvedeli viac o fungovaní periskopu, zapájali elektrický obvod, sledovali vznik dúhy. Skladali drevené hlavolamy, TANGRAM, ORIGAMI, kreslili 3D objekty, riešili SUDOKU i zápalkové hlavolamy. Vďaka modelom, ktoré pripravili žiaci 5. ročníka na geografii, videli mladší žiaci výbuch sopky alebo kolobeh vody v prírode. Pomocou tabletov sledovali nočnú oblohu a oživili dinosaura. Súčasťou tejto časti bola aj súťaž, v ktorej mladší žiaci mali odpovedať na 10 súťažných úloh.

V chemicko – biologickej časti vďaka žiakom 8.A, žiaci 1.-4. ročníka skladali model ľudského tela, spoznávali stavbu bunky či kvetu. Lupou sledovali lastúrniky. Pomocou elektronických  mikroskopov si mohli detailne pozrieť nohu hmyzu, krídlo motýľa, najvrchnejšiu vrstvu kôry stromu, či dokonca svoj vlas. Žiaci 8. B v bielych laboratórnych plášťoch so žiakmi určovali pH roztokov, skladali modely atómov a molekúl, filtráciou oddeľovali piliny z vody.

Veľké poďakovanie patrí trpezlivým a aktívnym žiakom, ktorí celú akciu zodpovedne  pripravili a viedli.

8.A – L.Puškárová, B.Parobeková, P.Patkoš, T.Madlen, J.Mašlej

8.B – R.Berdisová, V.Kramná, V.Mrázová, , B.Urbanová, L.Ondrišíková, Ľ.Olajcová , D.Solčan, S.Pulik, E.Bartoš, J.Urban

9.A – P.Plavuchová, N.Kapustová, P.Peták

Stretnutie s vedou - Foto