• Začíname pracovať na titule ZELENÁ ŠKOLA

• 20.11.2016 22:45
        • V tomto školskom roku vstúpili naši aktívni žiaci a učitelia do nového projektu so zameraním na environmentálnu výchovu s názvom Zelená škola,
        • ktorý zastrešuje občianske združenie ŽIVICA.
               Hlavným cieľom programu je nájsť cestu zmeny, ktorá by viedla k zdravšej, „zelenšej“ a aktívnejšej škole i komunite. Projekt je spojený s konkrétnymi praktickými krokmi, ktoré si škola vo svojom akčnom pláne naplánuje, zrealizuje a následne po audite môže získať samotný titul. Naše aktivity by sme chceli zamerať na úpravu areálu školy s cieľom vybudovania „Záhrady, ktorá učí...“ – vytvorením školskej záhrady, vysadením ovocného sadu, vybudovaním oddychových zón a enviro-náučného chodníčka.

Naším cieľom je zmeniť svoje myslenie, správanie a konanie v prístupe k ochrane životného prostredia. K úspešnému naštartovaniu programu sme v našej škole zriadili Kolégium Zelenej školy – akčný tím, ktorý sa pravidelne stretáva a plánuje všetky procesy samotnej realizácie. Ide o zástupcov jednotlivých ročníkov žiakov školy, učiteľov, rodičov a zástupcov samosprávy. Vďaka tvorivým nápadom, chuti pracovať a nebáť sa prekonávať prekážky sa nám podarilo absolvovať odborné školenia, zanalyzovať školské podmienky či navrhnúť náš „Zelený akčný plán“. V priestoroch školy sme zriadili nástenné panely s prianiami našich žiakov vo vzťahu k zlepšeniu svojho prostredia – školského areálu. Držte nám palce pri ich realizácii v novom roku ;-)

Mgr. Róbert Borbély, PhD.

Mgr. Daniela Slovíková

koordinátori projektu Zelená škola

Členovia Kolégia Zelenej školy:
          Diana Ostrihoňová 3.A
          Marína Černeková 4.A
          Daniela Pápežová 5.B
          Michal Pálka 6.A
          Liana Kuzmová 7.C
          Alexandra Garguláková 8.B
          Lucia Piačeková 9.A
          Ing. Darina Diošiová – rodič, zástupkyňa Mesta Sliač
          Mgr. Silvia Kučerová – učiteľka 1. stupňa ZŠ (koordinátorka environmentálnej výchovy)