• Olympijský odznak všestrannosti

• 22.04.2022 17:15
        • Olympijský odznak všestrannosti je projekt organizovaný Slovenským olympijským a športovým výborom (SOŠV) s cieľom podporiť pohybovú aktiváciu detí k pravidelnému športovaniu a rozvíjať motiváciu zlepšovať všestranné pohybové schopnosti a zručnosti žiakov základných škôl.
        • Projekt je organizovaný formou súťaže v prekonávaní prekážkovej dráhy OCELOT (preskoky cez švihadlo, preskoky v behu cez prekážky, podliezanie, slalomový beh, bez so závažím...)
          V krajskom kole v Banskej Bystrici 7. apríla 2022 reprezentovali ZŠ A. Sládkoviča žiaci 6. ročníka: Michal Priehradník (jednotlivci), Richard Pálka (jednotlivci), Michaela Cejzlová (jednotlivci), Nina Venclíková (jednotlivci). Kategóriu družstiev zastupovala zostava: Alexandra Bullová, Patrik Lupták, Tália Famina, Šimon Ondrej Žifčák.
          Do celoslovenského finále (20. – 24. jún 2022) sa podarilo prebojovať Michalovi Priehradníkovi ako víťazovi v kategórii chlapcov. Tesne za stupňami víťazov v kategórii dievčat zaostala Michaela Cejzlová, ktorú od tretieho miesta delila len jedna desatina.
          Michalovi gratulujeme k postupu a ostatným účastníkom ďakujeme za reprezentáciu školy v tejto atletickej súťaži všestrannosti.