• Súťaž v hláskovaní

• 16.03.2023 18:20
        • V týždni pred jarnými prázdninami sa na našej škole opäť uskutočnilo školské kolo súťaže v hláskovaní Spelling Genius pre žiakov 6. – 9. ročníka. Žiaci súťažili v troch kolách.
        • V prvom kole si vylosovali päť anglických slov, ktoré prečítali a vyhláskovali. V druhom kole si losovali päť slovenských slov, ktoré museli najprv preložiť do anglického jazyka a až potom ich vyhláskovať. Tretie kolo bolo zamerané nielen na samotné hláskovanie, ale aj na rýchlosť. Ich úlohou totiž bolo správne vyhláskovať čo najviac anglických slov počas jednej minúty.
          Niektorí žiaci sa so slovíčkami popasovali veľmi dobre, iným sa darilo menej. Po sčítaní bodov sme dospeli k nasledovnému poradiu:
          1. miesto – Dorota Bačková, 8.A,
          2. miesto – Leo Kavčiak, 7.C,
          3. miesto – Matúš Hodermarský, 8.B.
          Všetkým žiakom ďakujeme za účasť a víťazom srdečne blahoželáme! Tešíme sa na Vás opäť o rok.
          Mgr. Martina Fülöpová