• Hviezdoslavov Kubín 2023 - 69. ročník celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky v umeleckom prednese poézie a prózy

• 16.03.2023 21:38
        • Dňa 16.03.2023 sa v priestoroch Centra voľného času DOMINO Zvolen konalo okresné kolo
          v umeleckom prednese poézie a prózy I. – III. kategórie.
          Našu školu reprezentovali žiačky, víťazky školského kola. V silnej konkurencii dosiahli recitátorky vynikajúce výsledky a umiestnili sa vo všetkých kategóriách na prvých troch miestach:

• I.  kategória – poézia -    Viktória Hricová (4.C)        1. miesto,
          II. kategória – poézia -    Júlia Šiagiová (6.A)           2. miesto,
          III. kategória – poézia  -  Júlia Kosturjaková (9.A)    1. miesto,
                                   próza –    Dorota Bačková (8.A)        3. miesto.

Všetky ocenené žiačky postupujú do regionálneho kola, ktoré sa bude konať dňa 28.3.2023 vo Zvolene. Víťazkám vo vyššom kole súťaže držíme palce.
          Za prípravu žiačok patrí poďakovanie pani učiteľke  Mgr. Kataríne Krutej, Mgr. Alene Henešovej a Mgr. Danici Pajtášovej.