• Náboj junior 2023

• 13.01.2024 20:47
        • Žiaci 8. a 9. ročníka sa tento školský rok zúčastnili medzinárodnej súťaže Junior náboj.
          Je to matematicko - fyzikálna súťaž, kde štvorčlenné družstvá riešia príklady  dve hodiny.
          Tento rok sa celkovo do súťaže zapojilo 1797 družstiev zo Slovenska, Česka, Belgicka, Španielska, Holandska, Chorvátska a Poľska.

• Zvíťazili žiaci z Poľska - Warszawa. Podarilo sa im vypočítať správne všetkých 42 príkladov. Na druhom mieste s počtom bodov 39 skončili žiaci z gymnázia pre nadané deti v Bratislave a tretí skončili žiaci z Česka - Březová s počtom bodov 38.
          Naša škola mala v súťaži dve družstvá. Úspešnejšie si počínali žiaci J. Soukup, R.Demo, T. Filipková a D. Barta, ktorí obsadili celkovo 606. miesto s počtom 18 bodov. Druhému družstvu v zložení J. Bombala, M. Pokorádi, N. Halmová a G. Mrázová sa darilo o niečo menej, obsadili 1594. miesto s počtom bodov 8.
          Veríme, že získali cenné skúsenosti a budúci rok sa im bude dariť o niečo lepšie.