• PEER program

• 27.11.2014 00:01
        • Na našej škole už niekoľko rokov žiaci pracujú v Peer programe. Čo je PEER program? Je to rovesnícky program, zameraný na prevenciu drogových závislostí.
        • Jeho úlohou je pôsobiť na mladých ľudí, aby považovali život bez alkoholu, cigariet a iných drog za normálny. Cieľom programu je poskytovať vekuprimerané informácie o rôznych negatívnych javoch medzi mládežou, informovať o škodlivých látkach, propagovať zdravý životný štýl, formovať protidrogové postoje a rozvíjať zdravú osobnosť. V rámci tohto programu  Peer aktivisti –  Nátália Kapustová, Paulínka Plavuchová a Ivanka Teremová navštívili 3.A a 3.B,  kde sa so svojimi mladšími spolužiakmi  porozprávali o zdravom životnom štýle, zahrali sa  s nimi hry a pripravili pre nich pracovné listy, s ktorými deti pracovali.