• Zápisník cestovateľa - spoznaj svet, spoznáš seba

• 29.01.2015 22:09
        • Žiaci 7.A a 7.B triedy sa zapojili do celoslovenskej geografickej súťaže s názvom Zápisník cestovateľa, ktorá sa realizovala pod záštitou Ministerstva školstva,
        • vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky a veľvyslanectiev.
          Ich úlohou bolo zaujímavým a netradičným spôsobom predstaviť prírodné i kultúrne krásy ľubovoľnej krajiny sveta. Žiaci 7.A triedy si vybrali krajinu juhovýchodnej Ázie - Malajziu a žiaci 7.B prekrásny ostrovný štát Nový Zéland. Kým žiaci 7.A vytvorili 3D model Malajzie , žiačky  7.B nacvičili a zatancovali tanec HAKA , ktorý  je typický pre pôvodných obyvateľov Nového Zélandu - Maorov. Alexej Blišťan vytvoril takmer metrový model najvyššej veže Nového Zélandu , Sky Tower. Svoje práce (okrem spomínaných modelov aj cestovateľské bedekre o krajine, virtuálne výlety , interaktívne plagáty)  odoslali a čakali na vyhodnotenie.  Obidve práce získali vynikajúce ocenenie , pretože boli zaradené medzi  20 najkreatívnejších diel, ktoré vyberala odborná porota . Tieto práce žiakov budú vystavené a prezentované v rámci výstavy na najväčšom cestovateľskom festivale na Slovensku a v Čechách - BUBO bále v Bratislave, v januári 2015.

Žiakom ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy, za vynikajúce nápady a chuť tvoriť i vo svojom voľnom čase.