• Biologická olympiáda - obvodné kolo

• 09.04.2015 18:05
        • Žiaci 7. A triedy Zuzana Madlenová a Tadeáš Madlen úspešne reprezentovali našu školu v obvodnom kole Biologickej olympiády v kategórii E - zoológia.
        • V náročnej súťaži, ktorá pozostávala z teoretickej a praktickej časti, museli žiaci poznať 50 predpísaných druhov živočíchov, ich slovenský i vedecký názov, systematické zaradenie, mať poznatky o ich biotope, potrave, rozmnožovaní, starostlivosti o potomstvo, spôsobe zimovania a pod. V praktickej časti museli pozorovať, mapovať a zdokumentovať zbierkou 10 vybraných druhov živočíchov obývajúcich jeden typ biotopu.
          Naši žiaci si počínali veľmi dobre a v obvodnom kole Zuzka Madlenová obsadila 1. miesto a Tadeáš sa umiestnil na 2. mieste.
          Obidvom žiakom srdečne blahoželáme, ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy a prajeme veľa úspechov v ďalšom kole.
          Za prípravu žiakov ďakujeme pani učiteľke Pavlovičovej.